10 maja 2020 r. trzydziestoośmioletni mężczyzna dokonał aktu wandalizmu na terenie parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku: powybijał szyby w drzwiach i oknach świątyni, zniszczył gabloty kościelne, a także poważnie uszkodził samochody księży.

Źródło zdjęcia 1: https://tygodniksanocki.pl/wp-content/uploads/2020/05/wandalizm-interwencja-5.jpg (data dostępu: 31.05.2021 r.) Źródło zdjęcia 2: https://esanok.pl/wp-content/uploads/01-179-768x581.jpg (data dostępu: 31.05.2021 r.) https://www.pch24.pl/profanacja-w-sanoku--wybite-szyby-w-kosciele--zniszczone-gabloty--uszkodzone-samochody-kaplanow,75951,i.html (data dostępu: 12.05.2020)
https://tygodniksanocki.pl/2020/05/11/akty-wandalizmu-na-kosciele-farnym/ (data dostępu: 19.10.2020 r.)
https://esanok.pl/2020/sanok-38-latek-zdewastowal-kosciol-farny-i-samochody-ksiezy-foto-00e7ts.html (data dostępu: 19.10.2020 r.)
