Reportażystka, dokumentalistka, publicystka, właścicielka firmy Produkcja Telewizyjna i Filmowa tressFILM. W latach 2010−2011 prezes zarządu Radia Opole. Specjalizuje się w realizacji filmów i programów edukacyjnych. Jest dziennikarką od 1989 roku, a przedsiębiorcą od roku 1994. Pracowała jako niezależna autorka i producentka dla mediów polskich i zagranicznych: TVP, ARD-Studio Warschau, Deutsche Welle-tv w Berlinie i Brukseli, SPIEGEL-TV w Hamburgu. Od czterech lat współpracuje z anteną TV TRWAM, współtworząc magazyn „Prosto o gospodarce”. Otrzymała Złoty Krzyż Zasługi za promocję polskiej gospodarki.
Profesor doktor habilitowana nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, członek Komisji Języka Religijnego przy Międzynarodowym Komitecie Slawistów. Ukończyła studia slawistyczne na Uniwersytecie Sofijskim, obroniła doktorat z językoznawstwa słowiańskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest profesorem na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej slawistyczne badania konfrontatywne obejmują słowotwórstwo, frazeologię i leksykografię. Ważnym obszarem jej zainteresowań badawczych jest również język duchowości.
Doktor habilitowana nauk humanistycznych, profesor na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, filozof, prawnik, członek Centrum Prawa Medycznego i Biotechnologii WPiA UW. Od 2017 kierownik Zakładu Filozofii Polityki. W latach 1994−2013 pracowała w Instytucie Studiów Politycznych PAN, w latach 2002−2003 w Robert Schuman Centre for Advanced Studies w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. W swojej pracy naukowej koncentruje się na prawach człowieka, feminizmie oraz biopolityce. Współzałożycielka i członek redakcji czasopisma „Civitas. Studia z Filozofii Polityki”.
Prezes zarządu i współzałożyciel Instytutu Ordo Iuris, przewodniczący rady fundacji. Twórca Centrum Interwencji Procesowej instytutu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, stypendysta na Uniwersytecie Kopenhaskim. Posiada wieloletnie doświadczenie w postępowaniach cywilnych i karnych z zakresu ochrony praw i wolności obywatelskich, praw rodziny oraz praw dziecka. Reprezentował obywateli i organizacje społeczeństwa obywatelskiego przed sądami i trybunałami krajowymi oraz międzynarodowymi, uczestniczył w konsultacjach na zaproszenie organów międzynarodowych takich jak Komisja Wenecka czy Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE. Członek International Association of Genocide Scholars (od 2017), International Bar Association (m.in. Komisji Litygacji, Komisji Arbitrażowej, Komisji Zbrodni Wojennych) oraz IBA Human Rights Institute.
Dziennikarz społeczno-polityczny „Rzeczpospolitej”, redaktor magazynu „Plus Minus”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny warszawskiego Radia Kampus. Z wykształcenia filozof i politolog, uważnie śledzi zmiany cywilizacyjne.
Działacz społeczny i publicysta. Ukończył chemię na Uniwersytecie Warszawskim. Wiceprezes Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza. Działa w obronie dzieci, rodziców i rodziny oraz ich praw − zaangażowany m.in. w działania Koalicji na Rzecz Edukacji, Nauki i Wychowania czy w prace Zespołu ds. promocji uczestnictwa rodzin w życiu publicznym i przeciwdziałania ich dyskryminacji przy KPRM. Publikował m.in. na łamach kwartalnika i portalu „Fronda”, „Gazety Polskiej Codziennie”, tygodnika „Gazeta Polska”, „Nowego Państwa” czy „W sieci”. Autor książki Gender − ideologia państwowa Rzeczypospolitej. Prowadzi szkolenia, wykłady oraz warsztaty poświęcone tematyce aksjologicznej, prawnej, polityce i edukacji antydyskryminacyjnej, edukacji seksualnej i rewolucji seksualnej.
Rzecznik prasowy Opus Dei w Wielkiej Brytanii, jeden z założycieli „Catholic Voices”, projektu przygotowującego katolików do publicznego zabierania głosu w dyskusjach o Kościele i kwestiach moralnych. Był rzecznikiem prasowym ds. beatyfikacji kardynała Newmana w Birmingham oraz rzecznikiem prasowym ds. kanonizacji bł. Johna Henry'ego Newmana przez papieża Franciszka w Rzymie.